Zváranie TIG a MIG


Princíp zvárania kovov metódou TIG spočíva vo vytvorení elektrického zvaranie TIGoblúka medzi volfrámovou netaviacou sa elektródou a ochrannej atmosféry inertného plynu. Elektrický oblúk horí medzi netaviacou sa elektródou a základným zváraným materiálom. Metóda zvárania TIG jedna z najzložitejších zváracích metód.

Výhody zvárania TIG

Najväčšou výhodou tohto typu zvárania je výborná kontrola nad zvarovou kúpeľou. Jedná sa teda o veľmi precíznu metódu. Zvárať je možné aj bez prídavného materiálu. Táto metóda zvárania zaručuje 100% zhodu zváraného kovu a základného materiálu. Dobrou vlastnosťou TIG zvárania je aj tvarovanie zvarovej húsenice na povrchu ako aj koreni a tiež dobré operatívne vlastnosti TIG v rôznych polohách.

Zvárať touto metódou je možné aj veľmi tenké materiály a to z dôvodu použitia malých prúdov. V extrémnych prípadoch je možné použitie špeciálnych zdrojov a horákov a tak sa dajú zvárať aj
kovové fólie či šperky.

 

Náš tím sa zaoberá zváraním drobných dielcov.

 

PONÚKAME: 

  • zváranie plechov do 5mm,
  • zváranie profilov,

z bežných ocelí, nerezových ocelí, niklu, medi, titanu a zliatin týchto kovov pre vytvorenie funkčných prvkov ale máme snahu ju etablovať do smeru dizajnu.

 

 

Prejsť do Naša práca